Cambro 55CWNR110 5.5" Dia. Black Polycarbonate Round Narrow Rim - 48/Case
Shop all Cambro Polycarbonate Dinnerware and Mugs
SKU:
55CWNR110
MPN:
55CWNR110
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Lightweight design for easy handling
  • NSF certified for food safety
  • Versatile for various dining settings
  • Durable polycarbonate construction
  • Non-porous surface for easy cleaning
  • Scratch-resistant, smooth glossy finish
Weight6.672 LBS
Filter TypePlates
Plastic TypePolycarbonate
ShapeRound
ManufacturerCambro
Item TypePlates
MaterialPolycarbonate
Dimensions10.9 5.83 6
Weight6.672 LBS
Filter TypePlates
Plastic TypePolycarbonate
ShapeRound
ManufacturerCambro
Item TypePlates
MaterialPolycarbonate
Dimensions10.9 5.83 6
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"