Cambro CVC75BW12 75" W x 33.5" D x 37.19" H Green Wrap Polyethylene Open Well Design Vending Cart
Shop all Cambro Vending Cart, Vending Kiosk, & Accessory
SKU:
CVC75BW12
MPN:
CVC75BW12
picture
video thumbnail
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
  • Sturdy 6" x 2" swivel casters with brakes
  • Universal umbrella hole for outdoor use
  • NSF
  • Versatile open well design for easy access
  • Ball valve drain for quick cleanup
  • Holds five 6" deep 1/1 GN pans securely
Weight241.5 LBS
Height37.19 (H)
Width75 (W)
Depth33.5 (D)
Roof StyleNo Roof
Width (long side)73" - 84"
ManufacturerCambro
ColorGreen
Filter TypeMerchandising Carts
Dimensions77.5 37.5 45
Weight241.5 LBS
Height37.19 (H)
Width75 (W)
Depth33.5 (D)
Roof StyleNo Roof
Width (long side)73" - 84"
ManufacturerCambro
ColorGreen
Filter TypeMerchandising Carts
Dimensions77.5 37.5 45
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"