Cambro CVC75W14 75" W x 33.5" D x 53.13" H "Healthy Choices" Wrap Polyethylene Open Well Design Vending Cart
Shop all Cambro Vending Cart, Vending Kiosk, & Accessory
SKU:
CVC75W14
MPN:
CVC75W14
picture
video thumbnail
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your service with the Cambro CVC75W14 vending cart, designed for efficiency. This open well design holds five 6" deep 1/1 GN pans and has a ball valve drain for easy maintenance and optimal food display.
  • Equipped with 6" x 2" swivel casters
  • Features a ball valve drain system
  • Versatile open well design for easy access
  • Includes a safety barrier for protection
  • Holds five 6" deep 1/1 GN pans securely
Weight312.5 LBS
Height53.13 (H)
Width75 (W)
Depth33.5 (D)
Roof StyleNo Roof
Width (long side)73" - 84"
ManufacturerCambro
Filter TypeMerchandising Carts
Dimensions77.5 37.5 62
Weight312.5 LBS
Height53.13 (H)
Width75 (W)
Depth33.5 (D)
Roof StyleNo Roof
Width (long side)73" - 84"
ManufacturerCambro
Filter TypeMerchandising Carts
Dimensions77.5 37.5 62
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"