Component Hardware KS11-12-X112 12" Stainless Steel Jointed Swivel Encore Spout Assembly
Shop all Component Hardware Faucet Nozzles / Spray Valves
SKU:
KS11-12-X112
MPN:
KS11-12-X112
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your kitchen's efficiency with the Component Hardware KS11-12-X112 12" Stainless Steel Jointed Swivel Encore Spout Assembly. This durable spout has a double jointed design for versatile movement and precise control.
  • Lightweight design at 1 pound
  • Easy installation for quick setup
  • CSA certified for safety and reliability
  • Durable stainless steel construction
  • Compatible with various faucet systems
  • Double jointed for flexible positioning
Weight1 LBS
MaterialStainless Steel
Spout Length (overall)12"
ManufacturerComponent Hardware
Weight1 LBS
MaterialStainless Steel
Spout Length (overall)12"
ManufacturerComponent Hardware
  • Restaurant Faucet and Plumbing
  • Faucet Nozzles
  • Faucet Nozzles
Related products
Rosseto TD010 48" W x 20" H Semi-Transparent Polycarbonate Avant Guarde Tabletop Divider