Dexter V140-12SC-PCP V-Lo® (29353) Roast Slicer, 12"
SKU:
V140-12SC-PCP__2127
Commercial design services
Weight0.54 LBS
Height0.01 (H)
Width0.01 (W)
Depth0.01 (D)
ManufacturerpartnumberV140-12SC-PCP
HandlematerialPlastic / Poly-
HandlecolorMulti- Colored
StyleStamped
MaterialHigh-carbon Steel
MadeinusaYES
Vendornumber2127
Document_0Dexter_V140-12SC-PCP.pdf
Weight0.54 LBS
Height0.01 (H)
Width0.01 (W)
Depth0.01 (D)
HandlematerialPlastic / Poly-
HandlecolorMulti- Colored
StyleStamped
MaterialHigh-carbon Steel
MadeinusaYES
Vendornumber2127
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Dexter
Dexter 10 Traditional™ (05301) Steak/Utility Knife, 4"
Dexter S120PCP Sani-Safe® (10463) Oyster Knife, 4"
Dexter P94847 Basics® (31627) Utility Knife, 6"
Dexter 85859 Traditional™ (16281) Hamburger Turner, 5"
Dexter 12741-6 Traditional™ (01445) Boning Knife, 6"