Duke 314-24108-2R 108" W Galvanized Base Unspecified Work Table
Shop all Duke Work Tables with Undershelf
SKU:
314-24108-2R
MPN:
314-24108-2R
Commercial design services
  • Open base design for easy sanitation access
  • Galvanized undershelf for durable storage
  • NSF certified for compliance
  • 108" wide stainless steel top for heavy use
  • 1-1/2" backsplash aids splash containment
  • 24" deep workspace for prep efficiency
Weight201 LBS
Height36 (H)
Width108 (W)
Depth24 (D)
Base ConstructionGalvanized
Depth (front - back)24" Deep
Splash Height1-1/2" Backsplash / Upturn
Table Edge TypeSquare / Flat Edge
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)108" Wide
ManufacturerDuke
Filter TypeWork Tables
Weight201 LBS
Height36 (H)
Width108 (W)
Depth24 (D)
Base ConstructionGalvanized
Depth (front - back)24" Deep
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)108" Wide
  • Work Tables with Undershelf
Related products
picture
Caddy Corporation TF-603-L (3) 12" x 20" x 6.38" Deep Hot Food Wells L-Shaped Left-Handed Open Base Electric Hot Food Caddy - 208 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Yanco YO-1012 12.5" Dia. X 1.5" H Matte Green Melamine Round Coupe Yoto Plate