Duke 314-3684-10R 84" W Galvanized Base Unspecified Work Table
Shop all Duke Work Tables with Undershelf
SKU:
314-3684-10R
MPN:
314-3684-10R
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Warranty
Commercial design services
Duke 314-3684-10R stainless steel work table features an 84" x 36" top with a 10" backsplash and marine edge.
  • NSF certified for sanitation
  • Galvanized open base with undershelf
  • 180 pounds for heavy-duty use
  • 84" wide 300 Series stainless steel top
  • 10" backsplash with marine edge
  • 36" deep work surface
Weight180 LBS
Height36 (H)
Width84 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionGalvanized
Depth (front - back)36" Deep
Splash Height10" Backsplash
Table Edge TypeCountertop / Marine Edge
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)84" Wide
ManufacturerDuke
Filter TypeWork Tables
Weight180 LBS
Height36 (H)
Width84 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionGalvanized
Depth (front - back)36" Deep
Splash Height10" Backsplash
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)84" Wide
  • Work Tables with Undershelf
Related products
picture
Quantum WRC-2436P-3 37.5" H x 36" W x 24" D 3 Shelves 2 U Shaped Handles Open Base Utility Cart
Pro IconFree shipping
picture
Hatco RMB-20S 20" (2) Toggle Switch & (2) Infinite Switches Remote Control Enclosure
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TSS-307 30" D x 84" W Stainless Steel 14 Gauge Work Table