Duke 314S-2484-10R 84" W Stainless Steel Base Unspecified Work Table
Shop all Duke Work Tables with Undershelf
SKU:
314S-2484-10R
MPN:
314S-2484-10R
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Warranty
Commercial design services
Duke 314S-2484-10R stainless steel work table measures 84" wide, 24" deep, and 36" high with a 10" backsplash and marine edge.
  • 36" work height aligns with workflow
  • Stainless steel undershelf supports storage
  • NSF certified
  • 84" wide Type 300 stainless steel top for heavy-duty use
  • 10" backsplash protects walls and reduces spills
  • 24" deep workspace optimizes prep area
Weight165 LBS
Height36 (H)
Width84 (W)
Depth24 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)24" Deep
Splash Height10" Backsplash
Table Edge TypeCountertop / Marine Edge
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)84" Wide
ManufacturerDuke
Filter TypeWork Tables
Weight165 LBS
Height36 (H)
Width84 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Splash Height10" Backsplash
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)84" Wide
  • Work Tables with Undershelf
Related products
picture
Advance Tabco TA-MSC-ES2 Stainless Steel Rear Riser Panel for 26" Wide Mobile Sinks Touchless Liquid Dispenser