Duke TCM-32SS-N7 32" W Stainless Steel Refrigerated Painted Base Thurmaduke Cold Food Unit - 120 Volts
Shop all Duke Cold Food Table
SKU:
TCM-32SS-N7
MPN:
TCM-32SS-N7
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Warranty
Commercial design services
Transform your food service operation with the Duke TCM-32SS-N7, a 32" wide stainless steel refrigerated cold food unit.
  • NSF and CULUS certified for safety
  • Equipped with casters for mobility
  • Efficient R-448A refrigerant usage
  • Durable stainless steel construction
  • Open design for easy access and visibility
  • Refrigerated base maintains optimal food temp
Weight255 LBS
Height36 (H)
Width32 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionPainted
Base DesignOpen Rear
Cooling TypeRefrigerated
Overall Width (side - side)31" - 36
Top ConstructionStainless Steel
Working Height36"
ManufacturerDuke
Amps6.14
Voltage120v
Weight255 LBS
Height36 (H)
Width32 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionPainted
Base DesignOpen Rear
Cooling TypeRefrigerated
Working Height36"
ManufacturerDuke
Amps6.14
  • UL EPH Classified certification
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Cold Food Table
  • Cold Food Table
picture
National Public Seating CT23060T 30" x 60" Rectangle Café Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TAG-305 60" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Advance Tabco KAG-308 96" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Adjustable Undershelf Work Table
Hatco GRAM-84D6 84" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 4800 Watts
Thunder Group CR012V 11.75" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate