Duke TCM-46SS-N7 46" W Stainless Steel Refrigerated Thurmaduke Cold Food Unit - 120 Volts
Shop all Duke Cold Food Table
SKU:
TCM-46SS-N7
MPN:
TCM-46SS-N7
Commercial design services
Maximize food service efficiency with the Duke TCM-46SS-N7, a 46" stainless steel refrigerated cold food unit. Built for durability, it features an open base style and includes casters for easy mobility.
  • NSF and CULUS certified for safety
  • Mobile design with casters for easy transport
  • Operates on standard 120 volts power
  • Durable stainless steel construction
  • Ample 46" width for food display
  • Efficient R-448A refrigerant for cooling
Weight354 LBS
Height36 (H)
Width46 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Cooling TypeRefrigerated
Overall Width (side - side)43" - 48"
Top ConstructionStainless Steel
Working Height36"
ManufacturerDuke
Amps6.78
Voltage120v
Weight354 LBS
Height36 (H)
Width46 (W)
Depth32 (D)
Cooling TypeRefrigerated
Working Height36"
ManufacturerDuke
Amps6.78
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"