Duke TCM-60SS-N7 60" W Thurmaduke Mobile Cold Food Bar - 120 Volts
Shop all Duke Cold Food Table
SKU:
TCM-60SS-N7
MPN:
TCM-60SS-N7
Commercial design services
Transform your food service with the Duke TCM-60SS-N7 Mobile Cold Food Bar. This 60" refrigerated unit features a stainless steel design, ensuring durability and easy maintenance while providing ample space for your culinary creations.
  • NSF and CULUS certified for safety
  • Includes casters for mobility
  • Efficient R-448A refrigerant for cooling
  • Durable stainless steel
  • Open base for easy access and cleaning
  • Refrigerated design keeps food fresh
Weight477 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Base DesignOpen Rear
Base FinishSpecify
Cooling TypeMechanically Cooled
StyleRefrigerated
Top ConstructionStainless Steel Top
Working Height36"
ManufacturerDuke
Weight477 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth32 (D)
Base DesignOpen Rear
Base FinishSpecify
StyleRefrigerated
Working Height36"
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"