Duke TFCP-60PG-N7 60" W Stainless Steel Refrigerated Painted Base Thurmaduke Flush Mount Cold Pan Unit - 120 Volts
Shop all Duke Cold Food Table
SKU:
TFCP-60PG-N7
MPN:
TFCP-60PG-N7
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
Transform your food service with the Duke TFCP-60PG-N7, a 60" stainless steel refrigerated cold pan unit designed for efficiency and durability.
  • NSF and CULUS certified for safety
  • Includes casters for mobility
  • Efficient R-448A refrigerant for cooling
  • Durable stainless steel construction
  • Open base style for easy access
  • Refrigerated base maintains food temps
Weight386 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionPainted
Cooling TypeRefrigerated
Overall Width (side - side)55" - 60"
Top ConstructionStainless Steel
Working Height36"
Voltage120v
Weight386 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionPainted
Cooling TypeRefrigerated
Working Height36"
  • UL EPH Classified certification
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Cold Food Table
  • Cold Food Table