Flash Furniture XU-RD-24-WALTB-TR18B-GG Walnut Laminate Round Top PVC T-Mold Edge Table
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
XU-RD-24-WALTB-TR18B-GG
MPN:
XU-RD-24-WALTB-TR18B-GG
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Optimize your bar or patio layout with the Flash Furniture walnut laminate round top table. It features a 24" diameter surface, PVC T-mold edge, 42" column, and a cast iron base for stability.
  • 44.5 pounds shipping weight for estimates
  • 43.13" column height for bar seating
  • Meets CSA safety and quality standard
  • Commercial-grade cast iron base for stability
  • PVC T-mold edge resists chipping
  • 24" walnut laminate round top for durability
Weight44.5 LBS
Height43.13 (H)
Item TypeTables
BaseRound
Diameter24"
Filter TypeTables
Top ShapeRound
ManufacturerFlash Furniture
ColorBrown
MaterialCast Iron
StyleBar Height
ShapeRound
Dimensions24 24 43.12
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
picture
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo