Flash Furniture XU-RD-30-BLKTB-TR18B-GG Black Laminate Round Top PVC T-Mold Edge Table
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
XU-RD-30-BLKTB-TR18B-GG
MPN:
XU-RD-30-BLKTB-TR18B-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Compact 30" diameter fits various spaces
  • PVC T-mold edge prevents chipping
  • Lightweight at 50 pounds for mobility
  • Durable black laminate surface for easy cleaning
  • Bar height design enhances dining
  • Sturdy cast iron base ensures stability
Weight50 LBS
Height43.13 (H)
Item TypeTables
BaseRound
Diameter30"
Filter TypeTables
Top ShapeRound
ManufacturerFlash Furniture
ColorBlack
MaterialCast Iron
StyleBar Height
ShapeRound
Dimensions30 30 43.12
Weight50 LBS
Height43.13 (H)
Item TypeTables
BaseRound
Diameter30"
Filter TypeTables
Top ShapeRound
ManufacturerFlash Furniture
ColorBlack
MaterialCast Iron
StyleBar Height
ShapeRound
Dimensions30 30 43.12
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"