FOH BHO095PTI20 12.25" W x 9.5" D x 2.75" H Powder-Coated Iron Rectangular Shallow 1/2 Size Patina Housing Only
Shop all FOH Tabletop Display and Decor
SKU:
BHO095PTI20
MPN:
BHO095PTI20
Commercial design services
Transform your beverage service with the FOH BHO095PTI20, a powder-coated iron rectangular shallow housing designed for efficient ice display. Measuring 12.25" W x 9.5" D x 2.75" H, this durable design guarantees long-lasting use.
  • Compatible with various setups
  • Lightweight at 1.76 pounds
  • Durable powder-coated iron
  • Ideal for ice displays and beverages
  • Rectangular shape for space use
  • CSA certified for safety
Weight1.76 LBS
Height2.75 (H)
Width12.25 (W)
Depth9.5 (D)
Filter TypeHousings
Long Side12" - 23"
ShapeRectangular
Short Side11" (And Under)
ManufacturerFOH
Weight1.76 LBS
Height2.75 (H)
Width12.25 (W)
Depth9.5 (D)
Filter TypeHousings
Long Side12" - 23"
ShapeRectangular
Short Side11" (And Under)