FOH RIB016BSS21 2 Qt.   Stainless Steel Round Ice Bucket with Lid
Shop all FOH Hotel Room Ice Buckets
SKU:
RIB016BSS21
MPN:
RIB016BSS21
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Sleek round design
  • Matching lid to preserve ice freshness
  • Optimal dimensions
  • Durable stainless steel construction
  • 2-quart capacity
Weight6.61 LBS
Height5.5 (H)
Width5.5 (W)
Depth5.5 (D)
MaterialStainless Steel
ShapeRound
ManufacturerFOH
Weight6.61 LBS
Height5.5 (H)
Width5.5 (W)
Depth5.5 (D)
MaterialStainless Steel
ShapeRound
ManufacturerFOH
Downloads
  • Downloadmanual
  • Hotel Room Supplies
  • Ice Buckets
  • Hotel Room Supplies
  • Ice Buckets
Related products
picture
Quantum SL14S 14" D x 4" H 304 Stainless Steel Side Ledge
Pro IconFree shipping
picture
Yanco FU-1210 10.25" W Bone White Porcelain Round Fuji Plate
Pro IconFree shipping
Duke 1056D-4810-16 Stainless Steel Double-Deck Overshelf
Robot Coupe 28180W 1" Lettuce Cut Dicing Kit
Thunder Group ML538BU1 4 Oz. Purple Melamine Round Smooth Ramekin
Thunder Group 2016DL 16" W x 11.63" D Melamine Blu Dragon Oval Platter