FOH RIB075BSS21 3 Qt. Silver Stainless Steel Round Ice Bucket with Lid
Shop all FOH Hotel Room Ice Buckets
SKU:
RIB075BSS21
MPN:
RIB075BSS21
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
FOH rib075bss21 3 qt. silver stainless steel round ice bucket with lid holds 3 quarts and measures 7.5" diameter by 7.25" height. It features durable construction, a tight-fitting lid, and CSA-compliant materials for sanitation.
  • 10.22 pounds for stable handling
  • Compact 7.5-inch width saves space
  • 3 Qt. stainless steel for durability
  • Round shape fits service carts
  • Insulated lid keeps ice cold
  • Meets CSA safety and sanitation standards
Weight10.22 LBS
Height7.25 (H)
Width7.5 (W)
Depth7.5 (D)
ColorSilver
MaterialStainless Steel
ShapeRound
ManufacturerFOH
Weight10.22 LBS
Height7.25 (H)
Width7.5 (W)
Depth7.5 (D)
ColorSilver
MaterialStainless Steel
ShapeRound
ManufacturerFOH
  • Hotel Room Supplies
  • Ice Buckets
  • Hotel Room Supplies
  • Ice Buckets
Related products
picture
Advance Tabco 9-4-72 81" W x 28" D x 42" H Stainless Steel 18 Gauge 4-Compartments Regaline Sink