FOH RRT021BKL20 14.75" W x 9.75" D x 4" H Brown Faux Leather Rectangular Tiered Tray
Shop all FOH Room Service Trays
SKU:
RRT021BKL20
MPN:
RRT021BKL20
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Optimize service with the FOH RRT021BKL20 faux leather tray, 14.75" W x 9.75" D x 4" H and 4.85 pounds for stable transport. The black faux leather surface resists spills and simplifies cleaning in high-turnover foodservice.
  • Light 4.85 pounds reduces handling fatigue
  • 14.75" W x 9.75" D compact footprint
  • Black faux leather surface resists stains
  • 4" H tiered design increases serving area
  • Rectangular shape fits trays and carts
  • Durable for frequent commercial use
Weight4.85 LBS
Height4 (H)
Width14.75 (W)
Depth9.75 (D)
MaterialFaux Leather
ShapeRectangular
ManufacturerFOH
Weight4.85 LBS
Height4 (H)
Width14.75 (W)
Depth9.75 (D)
MaterialFaux Leather
ShapeRectangular
ManufacturerFOH
  • Serving Supplies
  • Trays
  • Room Service Trays
  • Serving Supplies
  • Trays
  • Room Service Trays
Related products
picture
Quantum BL72BK 72" W x 4" H Black Epoxy Back Ledge
Pro IconFree shipping
picture
Empress RT 126001 7.875" x 600' White Tad Premium Hardwound Towel (12 Rolls)
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 9-83-60-18R 89" W 18 Gauge Stainless Steel Base Regaline Sink
Advance Tabco EG-302 25" H Galvanized Base Equipment Stand
Advance Tabco CRD-3B 36" W x 21" D Open Cabinet Base 4" Splash Underbar Basics Drainboard