Garland CCBR-36SU Cuisine Back Riser
Shop all Garland Fryer Parts and Accessories
SKU:
CCBR-36SU
MPN:
CCBR-36SU
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • Supports efficient cooking
  • Compatible with Garland fryers
  • Durable stainless steel construction
  • Enhances safety with backguard
  • Easy installation and maintenance
  • Lightweight at 70 pounds for handling
Weight70 LBS
ConstructionStainless steel
ManufacturerGarland
Filter TypeRisers
Weight70 LBS
ConstructionStainless steel
ManufacturerGarland
Filter TypeRisers
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • CSA Star certification
  • Garland
  • Garland Fryer Parts and Accessories
  • Garland
Related products
picture
Summit SCR1401LHCHCSS 24" W Stainless Steel Single Section Glass Door Wine Cellar - 115 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TA-11V 14" H x 17.75" W x 21.75" D Deep Bowl Includes Faucet Sink Welded Into Table Top
Pro IconFree shipping
Advance Tabco EC-1436 36" W x 14" D Chrome Special Value Wire Shelving