Glastender CIR-19/24L 24" W Stainless Steel No Legs Underbar Inside Rectangle Corner Drainboard
Shop all Glastender Commercial Underbar Drainboards
SKU:
CIR-19/24L
MPN:
CIR-19/24L
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Maximize efficiency in your beverage service with the Glastender CIR-19/24L 24" W Stainless Steel No Legs Underbar Inside Rectangle Corner Drainboard. This durable unit features a 90° corner fill angle for optimal space utilization.
  • Compact design fits underbar spaces
  • ETL sanitation listed for safety compliance
  • Lightweight at 45 pounds for easy handling
  • Durable stainless steel construction
  • Supports easy drainage with 90° angle
  • Designed for efficient corner placement
Weight45 LBS
Height37 (H)
Width24 (W)
Depth19 (D)
Item TypeNo Legs
DesignInside/Rear Full Corner
Filter TypeDrainboard Corner Fillers
TopDrainboard
ManufacturerGlastender
Weight45 LBS
Height37 (H)
Width24 (W)
Depth19 (D)
Item TypeNo Legs
DesignInside/Rear Full Corner
TopDrainboard
ManufacturerGlastender
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco DTC-K30-48L 47" Long L-Shaped 14 Gauge 304 Stainless Steel Right to Left Korner Clean Dishtable
Pro IconFree shipping
Advance Tabco VKG-303 36" W x 30" D 304 Stainless Steel 14 Gauge Galvanized Base Work Table