Glastender GDU-16X48 Glass Ice Display Unit - 48"W x 16"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-16X48
MPN:
GDU-16X48
Commercial design services
  • Fits standard bar counters
  • Tempered glass panels
  • Compact height design
  • 48" glass display unit
  • Drainage tray included
  • Stainless steel base tray
Weight90 LBS
Height9 (H)
Width48 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight90 LBS
Height9 (H)
Width48 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"