Glastender GDU-16X66 Glass Ice Display Unit - 66"W x 16"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-16X66
MPN:
GDU-16X66
Commercial design services
Glastender GDU-16X66 glass ice display unit measures 66" W x 16" D x 9" H. It has double-pane glass panels with stainless steel trim for durability. Designed for back-bar use, it includes removable inserts and weighs 105 pounds.
  • Displays beverages while preserving ice
  • 66" W x 16" D x 9" H fits back bars
  • 105 pounds for stable placement
  • Glass & stainless steel for durability
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for visibility
Weight105 LBS
Height9 (H)
Width66 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight105 LBS
Height9 (H)
Width66 (W)
  • Downloadwarranty
  • Glastender
  • Glastender Commercial Bar Ice Displays
  • Glastender
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"