Glastender GDU-16X84 Glass Ice Display Unit - 84"W x 16"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-16X84
MPN:
GDU-16X84
Commercial design services
Glastender GDU-16X84 glass ice display unit measures 84" W x 16" D x 9" H with a stainless steel and glass top for beverage presentation. It has double-pane glass panels, removable inserts, and a 120-pound capacity for organized display.
  • 120 pounds shipping weight
  • Removable inserts for cleaning
  • Meets CSA compliance for commercial use
  • Back bar glass and stainless steel
  • Double-pane glass for visibility
  • 84" wide x 16" deep x 9" high
Weight120 LBS
Height9 (H)
Width84 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight120 LBS
Height9 (H)
Width84 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"