Glastender GDU-16X96 Glass Ice Display Unit - 96"W x 16"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-16X96
MPN:
GDU-16X96
Commercial design services
Glastender GDU-16X96 glass ice display unit fits a 96" back bar, measuring 16" deep by 9" high. It features double-pane glass, stainless steel trim, and removable inserts for easy cleaning.
  • 9" height maximizes display capacity
  • 96" width fits standard back bar
  • Glass and stainless steel enhance durability and sanitation
  • Removable inserts simplify cleaning and access
  • Double-pane glass for clear beverage display
Weight130 LBS
Height9 (H)
Width96 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight130 LBS
Height9 (H)
Width96 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"