Glastender GDU-18X102 Glass Ice Display Unit - 102"W x 18"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-18X102
MPN:
GDU-18X102
picture
picture
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Glastender GDU-18X102 glass ice display unit fits a 102" back bar and measures 18" deep by 9" high. It features double-pane glass, removable inserts, and stainless sides for easy cleaning and display integrity.
  • 9" height optimizes beverage display
  • 102" width fits standard back bars
  • 135 lbs shipped weight for stability
  • Glass & stainless steel for durability
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for visibility
Weight135 LBS
Height9 (H)
Width102 (W)
Depth18 (D)
ConstructionGlass & Stainless Steel
ManufacturerGlastender
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight135 LBS
Height9 (H)
Width102 (W)
Depth18 (D)
ManufacturerGlastender
Filter TypeGlass Ice Displays
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"