Glastender GDU-18X30 Glass Ice Display Unit - 30"W x 18"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-18X30
MPN:
GDU-18X30
Commercial design services
Glastender GDU-18X30 glass ice display unit measures 30" W x 18" D x 9" H. It features double-pane glass panels and stainless steel trim for durability and easy cleaning.
  • Supports bottled beverage display
  • 30"W x 18"D x 9"H for compact installation
  • 75 pounds for stable placement
  • Stainless steel for corrosion resistance
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for display
Weight75 LBS
Height9 (H)
Width30 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight75 LBS
Height9 (H)
Width30 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"