Glastender GDU-18X42 Glass Ice Display Unit - 42"W x 18"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-18X42
MPN:
GDU-18X42
Commercial design services
Glastender gdu-18x42 glass ice display unit measures 42" W x 18" D x 9" H, featuring double-pane glass and stainless steel trim for durable beverage presentation.
  • Designed for beverage display
  • 42" W x 18" D x 9" H for compact bars
  • Weighs 85 pounds for stability
  • Glass & stainless steel for durability
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for visibility
Weight85 LBS
Height9 (H)
Width42 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight85 LBS
Height9 (H)
Width42 (W)
  • Downloadwarranty
  • Glastender
  • Glastender Commercial Bar Ice Displays
  • Glastender
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"