Glastender GDU-18X60 Glass Ice Display Unit - 60"W x 18"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-18X60
MPN:
GDU-18X60
Commercial design services
Glastender GDU-18X60 ice display unit measures 60" W x 18" D x 9" H. It has double-pane glass panels with stainless steel trim for a hygienic look.
  • Displays beverages while preserving ice
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Meets CSA requirements for commercial use
  • 60"W x 18"D x 9"H for standard back bars
  • Stainless steel trim for durability
  • Double-pane glass for visibility
Weight100 LBS
Height9 (H)
Width60 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight100 LBS
Height9 (H)
Width60 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"