Glastender GDU-18X66 Glass Ice Display Unit - 66"W x 18"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-18X66
MPN:
GDU-18X66
Commercial design services
Glastender GDU-18X66 glass ice display unit mounts on back bars to showcase bottled beverages in a double-pane glass enclosure with stainless steel trim. It measures 66" wide, 18" deep, 9" high, and weighs 105 pounds for a durable display.
  • 9" height conserves counter space
  • 66" width fits standard back bars
  • 105 pounds for stable installation
  • Durable Glass & Stainless Steel for hygiene
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for insulation
Weight105 LBS
Height9 (H)
Width66 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight105 LBS
Height9 (H)
Width66 (W)
  • Downloadwarranty
  • Glastender
  • Glastender Commercial Bar Ice Displays
  • Glastender
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"