Glastender GDU-18X78 Glass Ice Display Unit - 78"W x 18"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-18X78
MPN:
GDU-18X78
Commercial design services
Glastender GDU-18X78 glass ice display unit measures 78" W x 18" D x 9" H. It mounts on back bar tops to showcase beverages while protecting them with double-pane glass and stainless steel trim.
  • Displays beverages while preserving ice
  • Removable inserts simplify cleaning
  • 115 pounds for stability
  • 78" W x 18" D x 9" H for bar integration
  • Stainless steel trim resists corrosion
  • Double-pane glass for visibility
Weight115 LBS
Height9 (H)
Width78 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight115 LBS
Height9 (H)
Width78 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"