Glastender GDU-24X24 Glass Ice Display Unit - 24"W x 24"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-24X24
MPN:
GDU-24X24
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Glastender GDU-24X24 glass ice display unit measures 24" W x 24" D x 9" H. It features double-pane glass panels with stainless steel trim for durability.
  • Displays beverages while preserving ice
  • 24" W x 24" D x 9" H fits standard bars
  • 75 pounds for stable installation
  • Stainless steel and glass for durability
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for visibility
Weight75 LBS
Height9 (H)
Width24 (W)
Depth24 (D)
ConstructionGlass & Stainless Steel
ManufacturerGlastender
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight75 LBS
Height9 (H)
Width24 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerGlastender
Filter TypeGlass Ice Displays
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"