Glastender GDU-24X30 Glass Ice Display Unit -30"W x 24"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-24X30
MPN:
GDU-24X30
Commercial design services
Glastender GDU-24X30 glass ice display unit measures 30" W x 24" D x 9" H. It mounts on back bars to showcase beverages while preserving ice. The double-pane glass and stainless steel trim ensure durability for high-traffic bars.
  • Designed for bottled beverage display
  • 30" W x 24" D x 9" H fits standard bars
  • Glass and stainless steel enhance durability
  • Removable inserts simplify cleaning
  • Double-pane glass for clear visibility
Weight80 LBS
Height9 (H)
Width30 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight80 LBS
Height9 (H)
Width30 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"