Glastender GDU-24X48 Glass Ice Display Unit - 48"W x 24"D x 9"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
GDU-24X48
MPN:
GDU-24X48
Commercial design services
Glastender gdu-24x48 glass ice display unit measures 48" W x 24" D x 9" H. It features double-pane glass panels with stainless steel trim for durability.
  • Supports beverage display and topping
  • 48" W x 24" D x 9" H for back bar fit
  • 95 pounds shipping weight for handling
  • Durable Glass & Stainless Steel construction
  • Removable inserts for easy cleaning
  • Double-pane glass for visibility
Weight95 LBS
Height9 (H)
Width48 (W)
Filter TypeGlass Ice Displays
Weight95 LBS
Height9 (H)
Width48 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"