Glastender IDU-12X24 Stainless Steel Ice Display Unit - 24"W x 12"D x 7"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
IDU-12X24
MPN:
IDU-12X24
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Warranty
Commercial design services
Glastender IDU-12X24 stainless steel ice display unit measures 24" W x 12" D x 7" H. It mounts on back bar tops to showcase bottled beverages.
  • 6" deep liner protects bottles
  • 7" height optimizes product depth
  • Replaces top sections for flexible installation
  • Stainless steel construction for durability
  • 24" width fits standard back bar openings
  • ETL-Sanitation listed for compliance
Weight35 LBS
Height7 (H)
Width24 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerGlastender
Filter TypeStainless Steel Ice Displays
Weight35 LBS
Height7 (H)
Width24 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerGlastender
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"