Glastender IDU-12X30 Stainless Steel Ice Display Unit - 30"W x 12"D x 7"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
IDU-12X30
MPN:
IDU-12X30
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • Replaces back bar top sections
  • 6" deep liner protects product and ice
  • 40 pounds shipping weight for logistics
  • Stainless steel with ABS breaker strip
  • ETL-Sanitation listed for compliance
  • 30" W x 12" D x 7" H for compact back bars
Weight40 LBS
Height7 (H)
Width30 (W)
Filter TypeStainless Steel Ice Displays
Weight40 LBS
Height7 (H)
Width30 (W)
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Glastender
  • Glastender Commercial Bar Ice Displays
  • Glastender
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"