Glastender IDU-12X42 Stainless Steel Ice Display Unit - 42"W x 12"D x 7"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
IDU-12X42
MPN:
IDU-12X42
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Glastender IDU-12X42 features stainless steel construction and a 6" deep liner for durable ice and beverage display, with ETL-Sanitation listing.
  • ETL-Sanitation listed for compliance
  • 6" deep ABS liner protects against moisture
  • 50 pounds shipping weight for planning
  • Stainless steel for durable hygiene
  • 7" height optimizes product display
  • 42" width fits standard back bars
Weight50 LBS
Height7 (H)
Width42 (W)
Filter TypeStainless Steel Ice Displays
Weight50 LBS
Height7 (H)
Width42 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"