Glastender IDU-18X42 Stainless Steel Ice Display Unit - 42"W x 18"D x 7"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
IDU-18X42
MPN:
IDU-18X42
Commercial design services
  • 66 pounds for stable installation
  • 7" height preserves workspace
  • 6" deep liner protects bottles
  • Stainless steel for corrosion resistance
  • 42" width fits standard back bars
  • ETL-Sanitation listed for compliance
Weight66 LBS
Height7 (H)
Width42 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeStainless Steel Ice Displays
Weight66 LBS
Height7 (H)
Width42 (W)
Depth18 (D)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"