Glastender IDU-24X60 Stainless Steel Ice Display Unit - 60"W x 24"D x 7"H
Shop all Glastender Commercial Bar Ice Displays
SKU:
IDU-24X60
MPN:
IDU-24X60
Commercial design services
Glastender IDU-24X60 stainless steel ice display unit fits a 60" x 24" back bar opening. It installs as a full or partial top replacement to showcase beverages.
  • ETL-Sanitation listed for compliance
  • 6" deep ABS liner protects integrity
  • 115 pounds ships ready for install
  • Stainless steel for durability
  • 7" height for bottled beverage display
  • 60" width fits standard back bars
Weight115 LBS
Height7 (H)
Width60 (W)
Depth24 (D)
Filter TypeStainless Steel Ice Displays
Weight115 LBS
Height7 (H)
Width60 (W)
Depth24 (D)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"