Glastender SM-DP8X32 32" W x 8" D Stainless Steel Surface Mount Drain Pan
Shop all Glastender Bar Equipment Parts & Accessories
SKU:
SM-DP8X32
MPN:
SM-DP8X32
Commercial design services
Built for heavy beverage stations, the Glastender SM-DP8X32 drain pan measures 32" wide by 8" deep. Its stainless steel construction resists corrosion and simplifies cleaning.
  • Made-to-order for custom fit
  • Surface mount for fast installation
  • Complies with CSA specs
  • Stainless steel for corrosion resistance
  • 8" depth captures spills
  • 32" width fits 25"–36" openings
Weight12 LBS
Height1 (H)
Width32 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrain Pans
Length25" - 36"
MaterialStainless Steel
ManufacturerGlastender
Weight12 LBS
Height1 (H)
Width32 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrain Pans
Length25" - 36"