Hatco B950SWIVEL-48 48" W x 23" H x 18" D Stainless Steel Single-Sided Self-Service Flav-R-Shield B950SWIVEL Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
B950SWIVEL-48
MPN:
B950SWIVEL-48
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Hatco B950SWIVEL-48 countertop food shield has 3/8" tempered glass, 1" OD brushed 304 stainless steel posts, and adjustable face rotation in 15-degree increments.
  • Bracket heads swivel 90° to 270° for bays
  • Adjustable face rotation in 15° increments
  • NSF certified and made in the USA
  • 48" W x 23" H coverage for buffet lines
  • 1" OD brushed 304 stainless posts
  • 3/8" thick heat tempered glass panels
Weight89 LBS
Height23 (H)
Width48 (W)
Depth18 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceSelf-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight89 LBS
Height23 (H)
Width48 (W)
Depth18 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceSelf-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards