Hatco CSBFP-24-F 24" W x 15.5" D Aluminum Built-In Flush Top Electronic Cold Shelf - 120 Volts
Shop all Hatco Frost Top and Cold Slab Units
SKU:
CSBFP-24-F
MPN:
CSBFP-24-F
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • Top-mounted condensing unit simplifies installation
  • Aluminum flush-top construction ensures durability and hygiene
  • R-290 refrigerant lowers environmental impact and cooling costs
  • Electronic controls allow precise cold shelf management
Weight111 LBS
Height23.12 (H)
Width25.5 (W)
Depth17 (D)
ConstructionAluminum
ControlsElectronic
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120v
StyleRefrigerated
Weight111 LBS
Height23.12 (H)
Width25.5 (W)
Depth17 (D)
ConstructionAluminum
ControlsElectronic
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120v
StyleRefrigerated
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • cULus Certified certification
  • Made in USA certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Hatco
Hatco MCG14S Multi Contact Grill, 14"
Hatco ITQ-1000-1C Toast-Qwik® Conveyor Toaster
Hatco MCG14G Multi Contact Grill, 14"
Hatco HW-43 Food Warmer, electric, countertop
Hatco GRBW-48 Glo-Ray® Buffet Warmer, 48"