Hatco CSBFP-48-F 48" W x 15.5" D Aluminum Built-In Flush Top Electronic Cold Shelf - 120 Volts
Shop all Hatco Frost Top and Cold Slab Units
SKU:
CSBFP-48-F
MPN:
CSBFP-48-F
zoom
Commercial design services
  • 120 volts, 1-Ph, 5.2 amps
  • Top-mount condensing unit, R-290 refrigerant
  • Made in USA, cULus certified
  • Built-in flush-top cold shelf
  • Electronic temperature controls
  • Aluminum hardcoat for corrosion resistance
Weight141 LBS
Height23.13 (H)
Width49.5 (W)
Depth17 (D)
StyleRefrigerated
Weight141 LBS
Height23.13 (H)
Width49.5 (W)
Depth17 (D)
StyleRefrigerated
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Made in USA certification
  • Hatco
  • Hatco Frost Top and Cold Slab Units
  • Hatco
Related products
picture
Quantum 2130SG 30" W x 21" D 18 Gauge Galvanized Steel Solid Shelf