Hatco CSSBFP-24-F 24" W x 15.5" D Built-In Flush Top Electronic Simulated Stone Cold Shelf - 120 Volts
Shop all Hatco Frost Top and Cold Slab Units
SKU:
CSSBFP-24-F
MPN:
CSSBFP-24-F
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • cULus certified, Made in USA
  • 0.2 HP motor for reliable cooling
  • 120 volts, NEMA 5-15P plug for installation
  • 24" W x 15.5" D built-in cold shelf
  • Self-contained refrigeration with R-290
  • Electronic temperature control with control box
Weight117 LBS
Height23.25 (H)
Width27 (W)
Depth18.5 (D)
ConstructionStone
ControlsElectronic
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120v
StyleRefrigerated
Weight117 LBS
Height23.25 (H)
Width27 (W)
Depth18.5 (D)
ConstructionStone
ControlsElectronic
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120v
StyleRefrigerated
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • cULus Certified certification
  • Made in USA certification
  • Hatco
  • Hatco Frost Top and Cold Slab Units
  • Hatco
Related products
picture
Quantum WR8-952CL 36" W x 24" D x 74" H Chrome Plated Finish Bin Wire Shelving System
Pro IconFree shipping
picture
Summit MLRS6MCLK 23.38" W White Accucold MOMCUBE Breast Milk Refrigerator - 115 Volts
Pro IconFree shipping
Empress E177003 White Polypropylene Heavy Weight Knife (1000 Packs Per Case)
Carter-Hoffmann PH3S 46.38" W Stainless Steel Round Enclosed Convection Base Heater - 208 Volts