Hatco CSSBFP-48-F 48" W x 15.5" D Built-In Flush Top Electronic Simulated Stone Cold Shelf - 120 Volts
Shop all Hatco Frost Top and Cold Slab Units
SKU:
CSSBFP-48-F
MPN:
CSSBFP-48-F
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Hatco cssbfp-48-f built-in flush top simulated stone cold shelf measures 48" W x 15.5" D.
  • 120 volts, 1-Ph, 0.2 HP, NEMA 5-15P
  • Self-contained refrigeration with R-290
  • cULus certified, made in USA
  • Built-in flush top for integrated installations
  • Simulated stone surface resists scratches
  • Electronic controls for precise temperature
Weight147 LBS
Height23.25 (H)
Width51 (W)
Depth18.5 (D)
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
StyleRefrigerated
Weight147 LBS
Height23.25 (H)
Width51 (W)
Depth18.5 (D)
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
Related products
picture
Quantum WDWB2130C 30" W x 21" D Chrome Finish Wall Mount Cantilever Single Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco K-67B Replacement Hose for K-26
Pro IconFree shipping
Thunder Group CR804W 12 Oz. White Angled Melamine Bowl
Thunder Group 1704TM 4" Dia. Melamine Tenmoku Plate
Robot Coupe 28197W 15/32" Dicing Kit
Thunder Group SLDS212P 2.67 Oz. Green Stainless Steel Plastic Handle Disher
FOH XPM101ORV83 16" W Apricot Vinyl Rectangle Metroweave Placemat
Omcan USA 80597 White Polyethylene Round Flat Lid for 10 Gallon Container #80582
Advance Tabco SU-12A Replacement 13"H Stainless Steel H-Legs for Prestige Series Underbar Units
CAC China A4BZ-6-40 40 Qt. Aluminum Extra Heavy Duty Brazier (1 Each)
More from Hatco
Hatco MCG14S Multi Contact Grill, 14"
Hatco ITQ-1000-1C Toast-Qwik® Conveyor Toaster
Hatco MCG14G Multi Contact Grill, 14"
Hatco HW-43 Food Warmer, electric, countertop
Hatco GRBW-48 Glo-Ray® Buffet Warmer, 48"