Hatco CSSBFP-48-I 48" W x 22.5" D Built-In Flush Top Electronic Simulated Stone Cold Shelf - 120 Volts
Shop all Hatco Frost Top and Cold Slab Units
SKU:
CSSBFP-48-I
MPN:
CSSBFP-48-I
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Hatco CSSBFP-48-I built-in flush top simulated stone cold shelf measures 48" W x 22.5" D.
  • cULus certified and Made in USA
  • 1/5 HP compressor for efficient cooling
  • Built-in flush top design for integration
  • R-290 refrigerant for lower impact
  • Electronic controls for precise temperature
Weight176 LBS
Height23.25 (H)
Width51 (W)
Depth22.5 (D)
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
StyleRefrigerated
Weight176 LBS
Height23.25 (H)
Width51 (W)
Depth22.5 (D)
Filter TypeHot / Cold Shelves
Refrigerant TypeR-290
ManufacturerHatco
Amps5.2
Related products
picture
Quantum WR54-2448SG-5 48" W x 24" D x 54" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR54-3648C-5 48" W x 36" D Chrome Finish Includes 5 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TAG-240 30" W x 24" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table