Hatco ED20-13212 132" W x 18" H x 12" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ED20 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ED20-13212
MPN:
ED20-13212
Commercial design services
Hatco ed20-13212 stainless steel Flav-R-Shield installs on countertops, providing a 132" wide, 18" high, 12" deep sneeze guard that meets NSF and CSA standards.
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts resist corrosion
  • 132" W x 18" H x 12" D stainless steel frame ensures durability
  • 3/8" top shelf glass safely supports prep items
  • Heat-tempered glass panels with polished edges ensure hygiene
Weight349.17 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight349.17 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Advance Tabco TA-36C Hinged Door
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco FAG-369 108" W x 36" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Pro IconFree shipping
Caddy Corporation CM-S-503 3 Self-Leveling Adjustable Dispensing Cylinders 10.25" to 12" Dia. Dish Size Cabinet Style Unheated Caddy Magic Dish Dispenser
Vollrath 8244220 21.13" W x 12.75" D Plastic White Stone Pan Miramar Template
Royal Range RCM-60-NG 60" Stainless Steel Natural Gas Cheesemelter - 55,000 BTU
Omcan USA 80766 8 Oz. One Piece Stainless Steel Ladle with Blue Handle
More from Hatco
Hatco MCG14S Multi Contact Grill, 14"
Hatco ITQ-1000-1C Toast-Qwik® Conveyor Toaster
Hatco MCG14G Multi Contact Grill, 14"
Hatco HW-43 Food Warmer, electric, countertop
Hatco GRBW-48 Glo-Ray® Buffet Warmer, 48"