Hatco ED20-13215 132" W x 18" H x 15" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ED20 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ED20-13215
MPN:
ED20-13215
Commercial design services
Optimize service lines with the Hatco ED20-13215 food shield, a 132" wide, 18" high, 15" deep sneeze guard with heat-tempered glass, polished edges, and durable stainless steel posts.
  • NSF certified and made in the USA
  • 3/8" thick glass top shelf for durability
  • Countertop full-service single-face design
  • 132" W x 15" D tempered glass construction
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • 3/4" radius corners and polished edges
Weight369.52 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight369.52 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards