Hatco ED20-13218 132" W x 18" H x 18" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ED20 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ED20-13218
MPN:
ED20-13218
Commercial design services
Hatco ed20-13218 132" wide stainless steel food shield offers full-service protection with heat-tempered glass, a 3/8" thick top shelf, polished edges, and 1" OD brushed 304 stainless steel posts.
  • NSF component, Made in the USA
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • Single-face countertop, stainless steel frame
  • 132" W x 18" D x 18" H configuration
  • 3/8" thick glass top shelf
  • Heat-tempered glass with 3/4" corners
Weight392.29 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleTwo Sided
Service TypeFull Service
Weight392.29 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleTwo Sided
  • Sneeze Guards