Hatco EP11-12012 120" W x 17.25" H x 12" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield EP11 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP11-12012
MPN:
EP11-12012
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Hatco's EP11-12012 stainless steel food shield offers a 120" countertop sneeze guard with tempered glass and a stainless steel frame for high-traffic service lines.
  • Single-sided layout for serving lines
  • NSF certified, made in USA
  • 97.9 pounds, stable installation
  • 120" stainless steel frame for durability
  • Full-service design for staff access
  • Tempered glass shield for hygiene
Weight100.9 LBS
Height17.25 (H)
Width120 (W)
Depth12 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight100.9 LBS
Height17.25 (H)
Width120 (W)
Depth12 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards