Hatco EP12-10818 108" W x 17.25" H x 18" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield EP12 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP12-10818
MPN:
EP12-10818
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
  • NSF component, made in the USA
  • Double-tier glass top shelf for display
  • Countertop installation for easy setup
  • 108" wide full-service pass-over shield
  • 1" OD brushed 304 stainless posts
  • 1/4" heat tempered glass construction
Weight97 LBS
Height17.25 (H)
Width108 (W)
Depth18 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceFull-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerHatco
StyleDouble Tier
Service TypeFull Service
Weight97 LBS
Height17.25 (H)
Width108 (W)
Depth18 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceFull-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerHatco
StyleDouble Tier
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards